NOVÝ RADAR GARMIN VARIA - LEPŠÍ NEŽ KDY PŘEDTÍM

O cyklistickém radaru Garmin Varia jsme vás na našem blogu informovali už nějaký čas zpátky. Během těch uplynuých let se radar ukázal jako skvělá vychytávka, díky které si cyklista neukroutí krk a díky upozorňování na blížící se vozidla přispívá k celkově většímu pocitu bezpečí na rušných silnicích. U Garminu jsme byli zvyklí na základní variantu radaru Varia RVR315, která zprostředkovává "pouze" detekci blížících se vozidel. O řadu lepší radar Varia RTL515 má navrch opravdu hodně účinné světlo, které kromě klasického svícení umí i varovat řidiče zvýšenou frekvencí a intenzitou blikání. Teď ale Garmin přišel s ještě lepší vychytávkou - radar RCT715 má totiž navíc kameru, která nepřetržitě nahrává vaši jízdu. Co všechno tedy nový radar umí?

Mezi hlavní devizy radaru patří rozhodně vzdálenost detekce a viditelnosti. Radar detekuje blížící se automobily na vzdálenost 140 metrů a okamžitě vás informuje na displeji vašeho spárovaného zařízení a také zvukovým doprovodem. Řidič o vás v tu chvíli ale musí dávno vědět - jste viditelní (i během dne) a to až na vzdálenost 1,6 kilometru. Pokud nejste majitelem cyklopočítače Garmin, tak byste měli zvážit jeho koupi, ale zoufat nemusíte - radar se umí spárovat i s hodinkami nebo chytrým telefonem. Právě pro smartphony je určena aplikace Varia, ve které si po jízdě můžete zobrazit své zaznamenané video. Videa nahrávaná kamerou jsou v kvalitě dosahující rozlišení až 1080p a snímkové frekvence až 30 snímků za sekundu. Radar má dokonce funkci detekce nehody a po případném rozpoznání automaticky uloží záznam před a po nehodě. Dalším klíčovým údajem je výdrž baterie, ta je totiž obdivuhodná a nemusíte se bát, že vám radar někde nečekaně zhasne. Vydrží zapnutý až 4 hodiny s rozsvíceným světlem v režimu silného svícení nebo nočního blikání. S režimem slabého svícení se výdrž prodlužuje o hodinu a s režimem denního blikání vydrží až 6 hodin - a to všechno se stále zapnutou kamerou nahrávající v rozlišení 1080p.

V době přetrvávajících sporů mezi cyklisty a řidiči automobilů, kde selhávají i legislativní zákroky se člověk musí spolehnout na sebe a své smysly. A radar Garmin Varia se ihned po namontování na kolo ve váš šestý smysl promění. Pokud si chcete prohlédnout i jiné verze radaru nebo cyklopočítačů značky Garmin, tak neváhejte a klikněte SEM.