SCOTT ADDICT RC 40 A V HLAVNÍ ROLI NOVÁ SADA SHIMANO 105

Jak všichni víme, celý cykloprůmysl se potýká s nedostatkem komponentů i samotných kol už od doby covidové pandemie. I když se situace lehce zlepšila, stále jsme na míle daleko od ideálního, natož původního stavu. O to větší radost máme, když se na naší prodejnu dostane nějaký krásný kousek techniky, ať jde o nový Scott Genius a nebo třeba vymazlenou silničku Scott Addict RC 40. Právě ta je ještě o něco speciálnější, díky svému osazení. Najdeme na ní totiž novou řadicí sadu Shimano 105 Di2 sestávající z přesmykače Shimano 105 Di2 a přehazovačky Shimano 105 Di2, dělané pro převody 2x12. Čím nová "stopětka" exceluje a co vás rozhodně nadchne? Pojďme se jí podívat na zoubek.

O elektronickém řazení jste už jistě slyšeli, takže vám možná připadá zvláštní, že novou sadu 105 prezentujeme jako novinku. Jde ale o to, že doteď jsme měli pouze sady Shimano Ultegra Di2 a nejvyšší Shimano Dura-Ace Di2, teď se ovšem do trojice přidala i zmiňovaná Shimano 105 a to rovnou ve velkém stylu - s převody 2x12, které se v současnosti těší opravdu velké popularitě. Od mechaniky se tedy do e-světa posunuje řazení "střední třídy", tak uvidíme, jestli se tento trend bude v budoucnu posunovat ještě dál a za pár let se třeba dočkáme i elektronické Tiagry.

A čím je tedy ta "elektrika" tak výjimečná? Defacto odpadá servisování, baterie vydrží na jedno nabití opravdu dlouho, řazení jde propojit s chytrými zařízeními jako Garmin a kolo vypadá o něco čistší a elegantnější. Výhodou je i lehká kazeta 11-34, která zvládne roviny, ale i Alpy. A kromě toho, že se řazení rázem stane o něco plynulejším, rychlejším a přesnějším, si můžete vybrat ještě režimy synchronizace, a to SEMI-SYNCHRO nebo FULL-SYNCHRO. V režimu SEMI-SYNCHRO se zadní přehazovačka automaticky přizpůsobí tak, že omezuje velké skoky v poměrech převodů a vy můžete lépe udržet své tempo a rytmus. V režimu FULL-SYNCHRO se sladí přesmykač s přehazovačkou do dokonalé harmonie, takže zařadí správný převod v ideální čas. Vždycky. A vy se nemusíte o nic starat. Plynulá komunikace s naprogramovaným ovládáním vedení řetězu navíc minimalizují šance toho, že vám řetěz spadne. No a tohle perfektně nastavené řazení si snadno nastavíte skrz svou aplikaci. Pokud vás nezajímá samotný Scott Addict RC 40 s touto sadou, tak se nabízí i přestavba vašeho současného stroje na novou Shimano 105. Jde o úkon, který už jsme prováděli, není pro nás ničím novým a rádi se s vámi dohodneme.

Ať ovšem nezapomene kromě sady vyzdvihnout i konkrétní kolo, na kterém si můžete tuhle zajímavost prohlédnout - Scott Addict RC 40 je kolo pro zapálené silniční závisláky, kterří chtějí svou jízdu posunout na vyšší úroveň. Plně integrovaná kabeláž, závodní specifikace, karbonový rám Addict RC Disc HMX a vidlice Addict RC HMX. Kokpit s plnou integrací. Pořádné náčiní, které svou hmotností nepřekonává 8 kilogramů. A kromě samotné techniky - vypadá sakra dobře! Obzvlášť v černo-zlaté barvě. No podívejte se na naše fotky níže a posuďte sami...