WINTER IS COMING, TAK AŤ VÁS NEZASKOČÍ

Je sice polovina září, ale celý letošní rok se nám teplotně vyloupl tak, že víme co čekat. A příjemné pro cyklisty to asi úplně nebude, vždyť se jen podívejte z okna a budou vás zábst nohy. Naštěstí na vás myslíme a už teď máme skladem skvělé zimní tretry Giro Blaze, pojďme se podívat, co se skrývá pod softshellovým svrškem.

Giro si u modelu Blaze vytyčilo celkem jasný cíl, vytvořit tretry, které udrží vaše nohy v absolutním pohodlí i v -10 stupních. To poslední, co chcete, je mít v zimě promočené a promrzlé nohy. Od toho vás chrání ta úplně nejsvrchnější vrstva - softshell s velmi dobrými vlastnostmi a nepromokavý zip YKK. Odolnost proti vodě v hodnotě 10,000 W/P musí odolat i silnému dešti, ale propustnost vzduchu o stejné hodnotě brání nohu před zapařením. Když se podíváme o vrstvu hloubš, narazíme na materiál PrimaLoft, plnící funkci izolantu. Teprve pod ním najdeme kostru celého modelu, kterou je klasická odvětrávaná MTB bota se stahováním na gumičku. Pata a špička jsou samozřejmě zpevněné a chráněné proti prodření. Tohle všechno je vmáčknuto do hmotnosti 385 gramů. Prostě krása.

To bylo něco z kategorie zimní cyklistické obuvi, pokud jste příznivci klasických treter v kombinaci se silnými ponožkami a návleky, tak je můžete vidět ZDE.