Zpět

NUTREND – česká výživa a doplňky stravy světového formátu

 Do sezóny 2019 vstoupil Nutrend na poli endurance výživy (pro vytrvalostní sporty), tedy i té cyklistické v novém designu. Tradiční modré obaly se nově změnily na červenou.  Takže své oblíbené výrobky jako gely, ionťáky, tyčinky atd. už najdete na našem eshopu v nových barvách.
Na poli sportovních výživových doplňků je dnes velmi slušný výběr a ani mi ve Velosportu nezůstáváme jen u jedné značky. Nicméně právě Nutrend je pro českého zákazníka pořád tím nejoblíbenějším, ve který mají lidé důvěru i díky tomu, že ho používá řada profesionálních sportovců v čele s cyklistou Jardou Kulhavým. Výrobky Nutrend jsou kvalitní, fungují a i jejich cena je příznivá. Proto je některá výživa Nutrend pro českého cyklistu tzv. „nesmrtelná“ jako třeba gely v tradičních tubách.
Ovšem tak aby plnily to co mají, je potřeba se v nich alespoň základně orientovat a vědět na co a kdy je použít. Nemůžete samozřejmě čekat zázraky, že po snědení několika gelů apod. budete vyhrávat závody, každopádně Vám tyhle prostředky mohou dopomoci k lepšímu výkonu, menšímu vyčerpání nebo rychlejšímu zotavení. Jaké a na co správně použít zkusíme přiblížit v následujících odstavcích.
 

Pitný režim je základ, a to nejen během výkonu. S hydratací organismu je potřeba začít už před výkonem. To znamená že více zředěnou formu některého z ionťáků je dobré vypít nějakou hodinu před jízdou, v množství klidně Vaší cyklistické lahve. Na samotnou jízdu si pak do bidonu namícháte Isodrinx (sypká forma) nebo Unisport (tekutá forma) ve své oblíbené příchuti. Ten je pak vhodné popíjet ideálně každých 20 minut.
Energii vydanou do pedálů je pak potřeba doplňovat průběžně. K tomu slouží v první fázi např. energetické tyčinky Nutrend. Kousek nebo celá tyčinka, která se dá dobře strávit a také dobře sbalit do kapsy je ideální konzumovat zhruba po hodině jízdy nebo kdykoliv kdy už Vás dohání hlad.
V pozdější fázi přichází na řadu tolik oblíbené energetické gely. Gelové produkty mají uplatnění při náročné sportovní aktivitě s vysokou tepovou frekvencí, kdy tělo není schopno přijímat pevnou stravu. Jsou nabízeny ve 2 variantách provedení. Většího Endurosnacku pro kontinuální a pozvolné zásobení organismu energií., což je Specializovaný energetický gel s přídavkem funkčních látek, obsahující všechny typy živin pro vytrvalostní výkon. (Typ: Můžete malou dávku zařadit i na úplný začátek závodu apod.). Pak je na řadě už tzv. „rychlý gel“ aneb Carbosnack. Ten se používá většinou jako jednorázová rychlá dávka energie ve druhé polovině nebo výkonu. Carbosnack je klasická 50 g tuba plná gelu většinou ovocné příchuti. V novém provedení nabízí mnohem více energie než původní receptura. Je určen pro rychlé doplnění energie v průběhu výkonu. Řešení energetické krize v průběhu fyzické zátěže a doplnění energetického potenciálu. Existuje také ve variantě s kofeinem, kde tuba navíc disponuje 60 mg kofeinu, který stimuluje tělo a vyždímá z Vás absolutní maximum na závěr.
Závěry závodů bývají tou nejnáročenější fází, takže svůj výkon ještě můžete podpořit stimulantem Nutrend Gutar Energy Shot těsně před cílem, kdy zbývá jen několik málo minut do konce. Dá se použít i jako stimulant pro maximální soustředěnost a nabuzení organismu ještě krátce před zátěží stejně jako tablety Nutrend Acceler, které přispívají k lepší distribuci kyslíku, živin atd. a je třeba je dávkovat s větším předstihem před výkonem.
Pokud trpíte křečemi, zejména v letních parných dnech v kombinaci s extrémním výkonem je možné je eliminovat pomocí Nutrend Anticramp kapslí, které snižují riziko křečí, udržují výkonnost na maximální možné úrovni a omezují možného riziko přehřátí při fyzické aktivitě. Maximálního účinku dosáhnete v kombinaci s ampulemi Nutrend Magneslife, což je vysoce účinný roztok iontů hořčíku (magnesia) pro předcházení a akutní řešení svalových křečí. Dá se dávkovat i okamžitě během výkonu.
Zastavením nebo protnutím cílové čáry ale výživa nekončí. Tělo vydalo maximum a vše je potřeba doplnit a svaly dobře zregenerovat. K tomuto účelu bezprostředně po výkonu nejlépe poslouží kapsle Nutrend BCAA Enduro, tedy soubor funkčních látek pro ochranu svalové hmoty, podporu výkonnosti a regenerace. 500 mg nejdůležitějších esenciálních aminokyselin BCAA v jedné kapsli podporuje ochranu a regeneraci svalové hmoty a zvýšení výkonnosti.
Pak už jen zbývá s odstupem několika minut namíchat některý z regeneračních nápojů a popř. ho doplnit proteinovo-sacharidovým koktejlem.
Méně ale někdy znamená více, takže prvně vyzkoušejte co Vám vyhovuje, co je Vaše tělo schopno přijmout a v jakém množství. Určitě neplatí překombinovat organismus celým sortimentem výživových doplňků a čekat zázraky. S rozumným dávkováním a používáním v pravý čas Váš výkon bude ale určitě ještě lepší.
Všechny výživové doplňky Nutrend najdete ZDE.
 

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie