VYBAVÍME TĚ NA DOWNHILL I ENDURO

Setkat se u lidí s pochopením pro downhill nebo enduro nemusí být snadná věc, stejně jako sehnat některé vysněné kousky výbavy. Od toho jsme tady ale my a ty můžeš dělat to, co tě baví.

Jasně, začínáme odzhora. Co takhle vymazlený helmy BELL? Myslíme dva designy integrálky Super Air R Spherical. Černobílá designovka nebo decentní zelená tě ochrání za každých okolností. Největší lákadla jsou nižší hmotnost, lepší odvětrání a "odpružení" uvnitř přilby, které ti v případě pádu ochrání hlavu před náhlým nárazem a nechtěnou rotací. A jestli rád vyrazíš i na klasický bajk nebo jen klidnější vyjížďky, tak můžeš snadno odepnout bradu a z integrálky je obyčejná přilba. Co víc si od helmy přát.

Když už to s tebou někde sekne, tak se hodí mít chráněný i zbytek těla. V tom můžeme doporučit chrániče od POCu, jak chrániče na lokty, tak chrániče na kolena. Elastické materiály vydrží v mrazu i v tropech a díky nim ti chránič neklouzá po těle tam a zpátky, protože to je poslední věc, co chceš řešit. Naprostou špičkou je ale vestička s chráničem zad a páteře. V případě nejhoršího ti tyhle zranitelné partie ochrání třemi vrstvami pěny VPD a navíc - je fakt lehká a prodyšná. Klikni sem a prohlížej si víc chráničů.

Úplnou třešničkou na tomhle downhill/enduro dortu jsou pedály. Konkrétně kultovní "saintovky" od Shimana. Dvanáct vyměnitelných pinů na obou stranách zajistí pevné uchycení nohy a ty se můžeš soustředit na techniku v klopence nebo jen dupat do pedálů jako o život. Pozor, ať neodletíš i s kolem, drží fakt dobře. A možná je ocení i tvoji rodiče nebo prarodiče, díky svojí robustnosti se totiž skvěle hodí na e-bike. Tímhle naše sjezdové okénko končí, brzy vám zase představíme něco nového. Do té doby na sebe při těch sjezdech dávejte pozor a dobře se chraňte!