NEJMENŠÍ MTB DUŠE, KTERÁ SE VEJDE DO DLANĚ RUKY

Revoluční duše Tubolito pro všechny typy jízdních kolo, vyznačující se oranžovou barvou a především minimalistickým rozměrem i váhou už jsou na trhu nějakou dobu. Víte však, jak vypadá nejmenší a nejlehčí MTB duše?
Tento typ miniaturní duše pro horská kola nese označení TUBOLITO S-TUBO MTB 29" x 1,8-2,4.
Je to skutečně duše lehká jako pírko! S váhou pod 50 gramů je ješte lehčí a hlavně skladnější než ostatní MTB duše Tubolito. Model Tubolito S-Tubo je díky nízké váze ideální do brašničky (nebo kapsy dresu) jako rezervní duše. Předpoklad je, že bude použita na lepších, sportovních nebo závodních kolech, proto se dodává v provedení s galuskovým ventilkem. Samotný ventilek je odnímatelný pro ještě lepší skladnost. Duše je odolnější proti případnému defektu, než je to u standardní duše a dokáže výrazně snížit valivý odpor kola a to téměř o 5W.
V porovnání se standardní 29" MTB duší se jedná o úsporu cca 200 g. Pokud zvolíte lepší odlehčenou duši Maxxis Ultralight 29" MTB (která je oproti standardní zhruba polovičních rozměrů) pořád povezete v porovnání s Tubolito S-Tubo okolo 100 g navíc.
Duše Tubolito S-Tubo MTB 29" x 1,8-2,4 je opravdu perfektní produkt se špičkovými vlastnostmi pro ty, kteří ladí svůj stroj v každém detailu nebo chtějí uspořit co nevíce místa a nechtějí si dělat starosti kam s rezervní duší.
 

DETAILNÍ POPIS duší Tubolito:

Lehčí a odolnější díky použití inovativního materiálu.
Dvakrát odolnější proti propíchnutí v testu jehlou pod tlakem.
Může být jednoduše zalepeno náplastmi Tubolito.
Může být použito v pláštích, ve kterých je tmel.
Drží vzduch stejně jako klasická duše.
O něco lepší odolnost v testu proti procvaknutí v porovnání s klasickou duší.
S-TUBO má oproti klasickému TUBO-MTB vyšroubovatelný ventilek a tenčí stěnu pro lepší skladnost jako náhradní duše. Jednoduše se tak vejde do každé kapsy. Váha se zastavila na 45g u 29 palcové varianty a odolnost je přesto na úrovni klasické duše.
Tubolito lze použít s prodlužovacími ventilky.
Tubolito MTB lze použít pouze s kotoučovými brzdami. Tubolito Road lze na silnici použít s ráfkovými i kotoučovými brzdami. Tubolito Road prošlo testem DIN4210 (15 minut brždění s 10x10 sec přerušením) na hliníkových i karbonových ráfcích.
V testu kdy se nepřetržitě brzdí dokud nedojde k defektu neztratilo Tubolito explozivně tlak jako klasická duše, ale došlo k pomalému defektu.
Valivý odpor Tubolita MTB je o 4,6W nižší při rychlosti 28,8 km/h než u klasické duše.
Valivý odpor Tubolita Road je o 2,3W nižší při rychlosti 28,8 km/h než u klasické duše.
Maximální a minimální tlak se řídí podle limitu použitého pláště.
Instalaci provádějte s Tubolitem nafouknutým na 0,5 baru
Tubolito může být použíto na jiných kolech, pokud mají stejný diametr a šiřku.
Tubolito může být dočasně nafoukáno CO2, ale doporučuje se jej po dojetí neprodleně vypustit a nafouknout klasickým vzduchem.

Všechny duše Tubolito najdete ZDE.